+420 241 443 703 info@ordinace-strihavkova.cz

Vyšetření parametrů zánětu (CRP)

C-reaktivní protein (CRP) je ukazatelem zánětlivého procesu v lidském těle způsobeného bakteriální infekcí (angína, zánět slepého střeva, zánět obličejových dutin, zánět středního ucha, zánět ledvin, …).

Měření CRP pomáhá zabránit zbytečnému podávání antibiotik u pacientů s virovým onemocněním. Vyšetření se provádí odběrem kapky krve z prstu a výsledek je k dispozici do 2 min.

CRP se zvyšuje během šesti až dvanácti hodin od začátku zánětlivého procesu. Normální hodnoty CRP jsou 0 – 8 mg/l. Výkon hradí pojišťovna. Pro neregistrované pacienty je zpoplatněné částkou 100 Kč.

Nouzový stav

Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek pro praktické lékaře bude naše ordinace od 16.3. 2020 fungovat pouze na základě elektronické a telefonické komunikace – e-receptu a e-neschopenky. Děkujeme za pochopení

Poděkování

Naše ordinace moc děkuje za pomoc s ochrannými pomůckami:
Jaroslavu Farskému, Tamaře Stanovské, Romaně Turkové, Markétě Ovsíkové, Alici Novákové, Martině Nývltové, Lucii Sedláčkové, Kuta s.r.o, Marie Vysoká a dalším.
1 FFP3 / či FFP 2  respirátor pro mne znamená 1 den práce (pokud nemám ochranné pomůcky, mohu se kdykoliv nakazit a mých 1800 pacientů zůstane bez praktického lékaře).
MZ věnovalo praktickým lékařům 3ks respirátoru FFP2- a nic víc!!!!
Teď jsme na začátku, čekají nás nejméně 2 měsíce tvrdé práce...