+420 241 443 703 info@ordinace-strihavkova.cz

Očkování

Nabízíme očkování proti chřipce. Chřipka je infekční onemocnění způsobené chřipkovými viry. Je vysoce nakažlivá a postihuje všechny věkové skupiny. Chřipka bývá každoročně příčinou tisíců úmrtí na celém světě. Známé jsou chřipkové epidemie, proti kterým lze však očkovat. Virus chřipky se vyskytuje ve třech odlišných typech, označované jako A, B a C. Typy A a B nejčastěji infikují člověka.
V naší ordinaci očkujeme látkou zvanou Vaxigrip tetra, která je pro pacienty nad 65 let zdarma.  Pacientům do 65 let připravíme nejprve recept na tuto vakcínu. Cena v lékárnách se pohybuje obvykle mezi  250-300 Kč za vakcínu. Aplikace vakcíny následně stojí 200 Kč. Více informací o očkovacích vakcínách proti chřipce.

Proti tetanu. Tetanus je infekční onemocnění způsobené bakterií Clostridium tetani, která bývá součástí normální flory zažívacího traktu zvířat i lidí. Očkování je třeba obnovovat po deseti až patnácti letech.  Složení očkovacích látek a další informace o tetanu.

Proti virové hepatitidě typu A. Viry hepatitidy, které zapříčiňuji infekční žloutenku typu A (čeledi Picornaviridae), se šíří pozřením potravin nebo pitím tekutin kontaminovaných stolicí nemocných lidí.(HavrixAvaxim – druhou dávku je třeba aplikovat po šesti až dvanácti měsících, imunita vydrží 10 až 15 let). Další zajímavé odkazy o hepatitidě A a jejích projevech.

Proti Virové hepatitidě typu B. Engerix. Po první dávce by měla následovat druhá dávka, kterou je třeba aplikovat za měsíc, třetí dávku za šest měsíců, následuje doživotní imunita. Další čtení o očkovacích látkách hepatitidy B.

Proti virovým hepatitidám typu A a B (Twinrix – druhou dávku je třeba aplikovat za měsíc, třetí dávku za šest měsíců, následuje doživotní imunita proti hepatitidě typu B).

Proti klíšťové encefalitidě. Vakcína vůči klíšťové encefalitidě se používá pro aktivní imunizaci u dětí starších jednoho roku a dospělých osob. (FSMEEncepur – druhou dávku je třeba aplikovat po jednom až třech měsících, třetí dávku za pět až dvanáct měsíců po druhé vakcinaci, přeočkování po třech až pěti letech). Další zajímavé informace o klíšťové encefalitidě.

Nouzový stav

Vzhledem k nedostatku ochranných pomůcek pro praktické lékaře bude naše ordinace od 16.3. 2020 fungovat pouze na základě elektronické a telefonické komunikace – e-receptu a e-neschopenky. Děkujeme za pochopení

Poděkování

Naše ordinace moc děkuje za pomoc s ochrannými pomůckami:
Jaroslavu Farskému, Tamaře Stanovské, Romaně Turkové, Markétě Ovsíkové, Alici Novákové, Martině Nývltové, Lucii Sedláčkové, Kuta s.r.o, Marie Vysoká a dalším.
1 FFP3 / či FFP 2  respirátor pro mne znamená 1 den práce (pokud nemám ochranné pomůcky, mohu se kdykoliv nakazit a mých 1800 pacientů zůstane bez praktického lékaře).
MZ věnovalo praktickým lékařům 3ks respirátoru FFP2- a nic víc!!!!
Teď jsme na začátku, čekají nás nejméně 2 měsíce tvrdé práce...